רץ ברשת

מלחמת העולם השנייה. הסיפור המלא

מלחמת העולם השנייה הייתה מלחמה גלובלית שהתרחשה בין השנים 1939-1945. המלחמה הייתה מעורבת כמעט כל המדינות בעולם והובילה למותם של מיליוני אנשים ולהשפעות רבות על החברה והפוליטיקה של כל המדינות המעורבות.

המלחמה התחילה עם תקיפת גרמניה על פולין בספטמבר 1939 והובילה למלחמה עולמית אשר כללה מלחמה באירופה, אסיה, אפריקה ובאוקיינוס האטלנטי. המדינות הציבוריות העולמיות נצברו למאבק נגד גרמניה נאצית, איטליה פשיסטית, יפן ובמהלך המלחמה חדשות רבות נוצרו בעולם.

מלחמת העולם השנייה הסתיימה בניצחון של המעצמות המאוחדות (ארצות הברית, בריטניה ובריטניה הקומונוולתית, ורוסיה הסובייטית) על צד מצד אחד, וגרמניה, איטליה, יפן ומצרים נאציים מצד שני. המלחמה הזו גרמה לשינויים עמוקים בעולם הפוליטי, הכלכלי והחברתי.

מלחמת העולם השנייה הייתה מלחמה גלובלית שהתרחשה בין השנים 1939-1945 וכללה את רוב המדינות בעולם, כולל כמעט כל המעצמות הגדולות של אזורי הספר הקודם. המלחמה הובילה למות מיליוני אנשים ולהשפעה גדולה על העולם בעשורים הבאים.

סיבות הפריצה של המלחמה כוללו את התפשטות הנציבות הנאצית והפשיזמות בגרמניה ובאירופה, המובילה לפרוץ דרך למלחמה עולמית לאחר שגרמניה התפרקה לפעילות צבאית בפולין. במהלך המלחמה, יצאו לחזית מצד אחד הכוחות המצויים בצד האלים (גרמניה, איטליה ויפן) ומצד שני המחולקים בין המערכות המתבצעות במלחמה העולמית הראשונה (בריטניה, צרפת, ארצות הברית, סובייטים ועוד).

סיום המלחמה הוביל להשפעה רבה על הסדר העולמי והבינלאומי, כולל יצירת האו"ם, כחול אפור וחלוקת אירופה לבלתי מעורערת מונחית לאורך זמן, וכן זכויות אדם מתקדמות והמאבק נגד הפשיזם והגזענות.

המלחמה התחילה עם הפלת פולין על ידי גרמניה וכוללת תאונות רבות ברחבי העולם, כולל אירופה, אסיה, אפריקה והאוקיינוס השקט.

הסיבות לפריצתה של המלחמה היו מורכבות וכוללות מניעים פוליטיים, צבאיים, כלכליים וחברתיים. בין הסיבות העיקריות לפריצתה של המלחמה היו התאורטיות הנאציות של הנאצים ופירוק הסדר העולמי הקודם.

במהלך המלחמה נלחמו כמעט כל המעצמות הגדולות בעולם, כולל ארצות הברית, הממלכה המאוחדת, צרפת, סובייטים וגרמניה. המלחמה הביאה לכמה מהתוצאות החשובות ביותר בהיסטוריה, כולל מות מיליוני אנשים, רסיסת יהודי אירופה והקמת האומות המאוחדות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *