מחשבים וטכנולוגיה

מדריך| איך מפעילים eMule ומה זה בכלל eMule

eMule הוא תוכנת הורדת קבצים פילוסופיה חופשית, שמאפשרת למשתמשי האינטרנט לחפש ולהוריד קבצי מדיה שונים כמו מוזיקה, סרטים, סדרות טלוויזיה, ספרים וכו'. התוכנה פועלת בפרוטוקול P2P (peer-to-peer) ומאפשרת למשתמשים להתחבר לרשת ולשתף קבצים עם משתמשים אחרים ברשת. תוכנת eMule הייתה פופולרית בשנות ה-2000 וה-2010, אך היום ישנן אפליקציות רבות אחרות להורדת קבצים עם פרוטוקול P2P והשימוש ב-eMule ירד משמעותית.

תוכנת eMule עדיין קיימת וזמינה להורדה מהאינטרנט. אולם, כפי שציינתי קודם, השימוש בה ירד משמעותית בשנים האחרונות וכיום ישנן תוכנות אחרות רבות להורדת קבצים עם פרוטוקול P2P.

ברגע שתורידו ותתקינו את התוכנה eMule על המחשב שלכם, תוכלו להתחיל להשתמש בה כדי להוריד קבצים. הנה מדריך קצר לשימוש בתוכנה eMule:

  1. הגדרות ראשוניות: לפני שתתחילו להשתמש בתוכנה eMule, עליכם להגדיר את הגדרות התוכנה כך שתתאימו לצרכים שלכם. בחלון ההגדרות, תוכלו לבחור את המסלול של הקבצים שתרצו לשמור בו, לקבוע את מהירות ההורדה והעלאה, וכן לבחור את התוכניות שברצונכם להוריד.
  2. חיפוש קבצים: כדי לחפש קבצים, עליכם להקליד את השם של הקובץ שאתם מחפשים בחלון החיפוש. תוכנת eMule תחפש את הקבצים הזמינים ותציג את התוצאות בחלון התוצאות. תוכלו לבחור את הקבצים שאתם מעוניינים להוריד ולהתחיל להוריד אותם למחשב שלכם.
  3. ניהול הורדות: כדי לנהל את ההורדות שלכם, תוכלו לפתוח את חלון ההורדות של תוכנת eMule. בחלון זה תוכלו לראות את רשימת הקבצים שאתם מורידים ואת תקדימי ההורדה. בחלון הזה תוכלו גם להפעיל פונקציות ניהול כמו עצירת הורדות
  1. ניהול שיתוף: תוכלו לנהל את הקבצים שאתם משתפים באמצעות חלון השיתוף של תוכנת eMule. בחלון זה תוכלו לראות את הקבצים שאתם משתפים ואת המשתמשים האחרים שמורידים מהם. תוכלו גם להוסיף קבצים חדשים לשיתוף ולהסיר קבצים ישנים.
  2. ניהול הגדרות הרשת: בחלון ההגדרות של תוכנת eMule, תוכלו להתאים את ההגדרות של הרשת לצרכים שלכם. תוכלו לבחור בין הפעלת חיבור מקבילי, עדכון רשימת השחור, ועוד. תוכלו גם להגדיר את התוכניות שברצונכם להוריד ולהפעיל פונקציות נוספות כמו סינון IP והצפנת תעבורה.
  3. ניהול משתמשים: כדי לנהל את המשתמשים שלכם בתוכנת eMule, תוכלו לפתוח את חלון המשתמשים. בחלון זה תוכלו לראות את המשתמשים השונים ואת המידע שקשור אליהם כמו כתובת ה-IP שלהם והקבצים שהם מורידים. תוכלו גם לצפות בתוכן של הקבצים שהם משתפים.

זהו מדריך קצר ועיקרי לשימוש בתוכנת eMule. בהצלחה

מחפשים תוכנה אחרת להורדת קבצים? קבלו רשימה של תוכנות להורדת סרטים בחינם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *