כסף באינטרנט

מאמר| ביטקוין ומטבעות דיגיטליים

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי המבוסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין (Blockchain) ונוצר בשנת 2009 על ידי אדם או קבוצת אנשים בשם סאטושי נקאמוטו. הביטקוין אינו משולב עם מדינה או כל גורם מרכזי וניתן לסחור בו בצורה אנונימית דרך האינטרנט.

ביטקוין נמצא בשלבי פיתוח רבים ושונים ומתגלגל כעת לתפקיד של מטבע דיגיטלי פופולרי ועמוס בעסקאות פיננסיות ומסחריות. בפועל, ביטקוין משמש כיום כמטבע דיגיטלי עם תנועה רבה וגם כאמצעי פיננסי המשמש להשקעות, לסחור ולביצוע עסקאות.

הפעולות בביטקוין נעשות באמצעות חשבונות דיגיטליים הקשורים לכתובות בלוקצ'יין. התקשורת בין החשבונות נעשית על ידי תקשורת קוד פתוח וכל העסקאות מתועדות בבלוקצ'יין לצפייה ציבורית. המטבע הדיגיטלי הזה גם פועל על ידי מכונות חישוב ענקיות המשמשות לפתירת בעיות מתמטיות ופיצול עסקאות בבלוקצ'יין.

איפה אפשר לפתוח ארנק ולקנות ביטקוין?

כדי לפתוח ארנק ולקנות ביטקוין, ניתן להשתמש בפלטפורמות מרובות הן סלולריות והן למחשב. כמה מהן הן:

  1. Coinbase – פלטפורמה פופולרית לקניית, מכירת ואחסון ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים נוספים. ניתן לגשת אליה דרך האתר או האפליקציה שלהם.
  2. Binance – פלטפורמה פופולרית לקניית ומכירת מטבעות קריפטוגרפיים שונים כולל ביטקוין. ניתן לגשת אליה דרך האתר או האפליקציה שלהם.
  3. Bitstamp – פלטפורמה שנוסדה ב-2011 למטרת קניית ומכירת ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים נוספים. ניתן לגשת אליה דרך האתר שלהם.
  4. Exodus – ארנק דיגיטלי למטבעות קריפטוגרפיים הכולל ביטקוין. ניתן להוריד את האפליקציה ולהשתמש בה על מחשב או סמארטפון.

כדי לבחור בפלטפורמה המתאימה לך, כדאי לבדוק את התנאים והעמלות של הפלטפורמות השונות ולבדוק את הביקורות והחוות דעת של המשתמשים. Binance מעולים והתיק שלי נמצא שם.

blog book | מאמר| ביטקוין ומטבעות דיגיטליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *