מחשבים וטכנולוגיה

מאמר| איך לבחור דומיין domain

בחירת דומיין היא צעד חשוב בהקמת אתר אינטרנט ויש לקחת בחשבון מספר פרמטרים כדי לקבל את השם המתאים לפרויקט שלכם. הנה כמה טיפים לבחירת דומיין:

  1. הבחירה שלכם צריכה להתבסס על שם קצר, קל לזכור ולכתיב נכון. אתם רוצים שהדומיין שלכם יהיה זמין ולא תהיה צורך להוסיף מספרים או מילים נוספות לשם על מנת למצוא דומיין פנוי.
  2. חשוב לבחור דומיין המתאים לסוג התוכן שאתם מתכוונים לפרסם. אם אתם יוצרים אתר למכירת מוצרים אינטרנטיים, ייתכן ויהיה טוב לכלול בשם את המילים "קניות", "אינטרנט" או "חנות". ככל שהדומיין מתאים יותר לתוכן, כך יהיה יותר קל לזכור אותו ולמצוא אותו שוב בעתיד.
  3. ניתן לבחור דומיין בסיומת שונה. למשל, .com, .co.il, .net וכו'. כדאי לבחור סיומת המתאימה לתוכן האתר וגם לאזור הגיאוגרפי בו נמצאים המבקרים המיועדים.
  4. חשוב לבדוק את זמינות הדומיין שאתם מעוניינים בו. ייתכן והדומיין שאתם מעוניינים בו כבר תפוס בשמות מתחם אחרים
  1. כדאי לבדוק את רמת החיפושיות של הדומיין המבוקש במנועי החיפוש, וכן לבדוק את היסטוריית הדומיין באינדקס החיפושיות של גוגל. הדומיין שכבר היה בשימוש והושמש לצורך פעילויות שגויות או לא ראויות, עשוי להשפיע על החיפושיות והזרימה של התעבורה לאתר שלכם.
  2. ניתן להשתמש בכלי בדיקת דומיין כדי לבדוק אפשרויות נוספות לשם הדומיין ולבדוק את הזמינות שלהם. עשוי להיות שהשם המבוקש כבר נתפס או לא זמין ואז כדאי לחפש אפשרויות חלופיות.
  3. ניתן להשתמש במילון מילים כדי למצוא מילים מפתח או ביטויים שמתאימים לתוכן האתר ומתאימים לבחירת דומיין. כמו כן, ניתן להשתמש בכלי חיפוש למציאת כתובות דומיין שנוצרו על ידי כלי חיפוש לפי המילות המפתח שהכנסתם.
  4. חשוב להיות יצירתיים ולאפשר לעצמנו לחשוב מחוץ לקופסה. הבחירה בדומיין מקורי וייחודי יכול לעזור לכם לזכות בתשומת לב ולזכות במעמד של מותג במהירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *